Önismereti értékteremtés - haladó képzés 

Értékrend képzés image
Az Értékrend képzés alapját, a taoizmus filozófiája képezi. A taoizmus Kína egyik legnagyobb, autentikus ősi vallása, mely jelentős mértékben befolyásolta a kínai kultúrát és annak minden megnyilvánulását. Fő tanítása a kozmikus harmónia helyreállítása a természet és ember viszonyán keresztül.

A kínai filozófia Taónak nevezi az állandóan mozgó és szakadatlanul változó valóságot. Olyan kozmikus folyamatnak tekinti azt, amelyben minden dolog benne foglaltatik. Úgy tartja, hogy nem ellenállni kell a világot mozgásban tartó erőnek, hanem cselekedeteinket kell hozzá igazítani és harmóniában élni vele. Mindezt azért, hogy életünk erőfeszítésektől és erőszaktól mentes, építő folyamattá válhasson.

Nyugati világunkat és kultúránkat azonban sokkal inkább jellemzi a kifelé irányultság, mint a befelé fordulás. A megkérdőjelezhetetlen meggyőződések, dogmatizált kinyilatkoztatások és az ítélkezés. Eredménye pedig, beszédesebb nem is lehetne. Szétesett családok, elvadult gyermekek, soha fel nem nőtt szülők, egymást elviselni nem tudó házastársak, érdekközösségek az élet minden területén.

Ha változást szeretnénk, változtatnunk kell. Ellentétben ösztönös reakcióinkkal, ezt a változást nem a környezetünkkel kell kezdenünk. Nem a ruhás szekrényünk tartalmával, nem egy esetleges szakítással vagy felmondással. A változást önmagunkon kell kezdenünk. "Ha meg akarod javítani a világot, először az államot kell megjavítani; ha az államot akarod megjavítani, először a családot kell, s ahhoz, hogy a családodat megjavítsd, először javítsd meg magadat!" - mondja a Változások Könyve.

A megújulásnak egyetlen lehetséges iránya van, belülről-kifelé. Erre azonban csakis a tudatos ember képes. Aki tudja, hogyha valami nem megy, nem érdemes nekifeszülnie újra meg újra. Aki tudja, hogyha nem kap meg valamit, vagy ő maga, vagy a megvalósulás feltételei nem értek még meg. Aki tudja, hogy nem vehet el semmit az élettől, ami nem az övé. Aki tudja, hogy azzal tehet legtöbbet a sorsáért, ha nem tesz érte semmit. Aki tudja, hogy a paradoxonok gyógyítanak.

Az Önismeret során számtalan olyan hiedelemmel, tévhittel, családi rendszerbéli megoldóképlettel találkozunk, melyek gátolják vágyaink beteljesülését. Ezeknek a blokkoknak és gátaknak a feloldása, segít. De ezzel még nem teljes a folyamat. Ugyanis nem elég tudni, hogy mit nem akarok, azt is tudni kell, hogy a "nem akarom" mintáimat mire cserélem ki. Az űrt, amit az elengedés hagy maga után, hogyan és mivel fogom betölteni. Mi az, ami fontos. Mi az, ami igazán fontos. Mi az, ami mindennél fontosabb. Mindezek felismerésére és megismerésére hív, az Értékrend képzés. Részletek...


JELENTKEZEM A KÉPZÉSRE